W drugi czwartek miesiąca (11 kwietnia 2019 r.), jak zazwyczaj, członkowie Rady Olsztyńskich Seniorów spotkali się po raz dwudziesty pierwszy na, co miesięcznym, posiedzeniu w Olsztyńskim Ratuszu, w Sali 219.

Uroczystym momentem otwarcia posiedzenia było „oficjalne pożegnanie” Naszej Opiekunki z Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta pani Marioli Stasiewicz. Pani Marioli, przewodniczący ROS wręczył stosowny adres i trzy różnobarwne róże.

Gośćmi zaproszonymi do udziału w posiedzeniu byli: pan Stefan Brzozowski – lider i pomysłotwórca – znanego nie tylko w Olsztynie: „Czerwonego Tulipana”, a także Pan Łukasz Ślusarczyk wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Posiedzenie Rady poświęcono głównie przygotowaniom do obchodów kolejnej edycji „Międzynarodowego Dnia Seniora AD 2019”, „Olsztyńskich Dni Seniora” organizowanych w ramach obchodów „XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny”.

Pan Stefan Brzozowski zaproponował, by na inaugurację Dni Seniora olsztyńscy seniorzy licznie przemaszerowali ulicami Olsztyna prezentując energię, dobry humor i ciekawe stroje. Marsz seniorów zakończyłby się przy estradzie ustawionej, np. w Parku Centralnym. Estradzie, na której czekaliby na maszerujących ulicami miasta, z koncertem, artyści scen i zespołów Olsztyna.

Pan Dyrektor Łukasz Ślusarczyk przedstawił założenia programowe Obchodów, jakie już ustalono z Zespołem koordynowanym przez panią Sabinę-Marię Dąbrowską.

Obecna na posiedzeniu pani Anna Nasińska, administratorka strony: www.senior.olsztyn.eu wysłuchała propozycji Rady zmierzających do poprawy wyglądu i ergonomiczności tej strony. Aktualizacje i nowe „ustawienia” strony powinny być zakończone do końca kwietnia.