Konferencja w Toruniu

Zapowiedziana w poprzednim wydaniu Olsztyńskiego Biuletynu Informacyjnego (nr 115) na dzień 7 grudnia 2019 r. ogólnopolska konferencja „Solidarni z represjowanymi” odbyła się w Toruniu. Konferencję zorganizowali „Obywatele RP”

Głównym, i właściwie jedynym, temat konferencji były tzw. „ustawy represyjne”, które sporej części emerytów mundurowych zmniejszyły drastycznie wypracowane przez nich emerytury renty i renty rodzinne. 

Patronatem spotkanie objął wicemarszałek senatu - Michał Kamiński. W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści: Arkadiusz Myrcha, Katarzyna Piekarska i „nasz obrońca” Andrzej Rozenek.

W trakcie obrad przedstawiono aktualny stan prac na projektami przywracającymi mundurowym pełnię praw emerytalnych, omawiano kwestie prawne, propagowano - napisane „przez nas i o nas” - książki, przeprowadzono dość burzliwą dyskusję, z udziałem kilkorga, obecnych na konferencji, prawników specjalizujących się w „naszych sprawach”.
Z listem do zebranych zwrócili się nieobecni na konferencji: były minister MSWiA Andrzej Milczanowski, poseł Robert Kwiatkowski oraz poprzez telebim poseł Bartosz Arłukowicz.
W czasie obrad wyświetlono film Andrzeja Dziedzica pt. „Listy śmierci”.
W konferencji uczestniczyło ponad 200 z całej Polski. Warmia i Mazury był reprezentowany przez 8 członków Koła SEiRP w Olsztynie.

Tekst: Jolanta Ołów