Środowy poranek Zarząd Wojewódzki SLD w Olsztynie rozpoczął konferencją prasową przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Zgromadzonej grupie Olsztynian program kandydata na prezydenta Biedronia przedstawiali: posłanka Falej Monika, poseł Marcin Kulasek, szef SLD Władysław Mańkut i młodzież z „Przedwiośnia”. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w konferencji byli członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, którzy w tym dniu odbyli swoje pierwsze posiedzenie, po trzymiesięcznej przerwie wywołanej epidemią C-19.

 


Równość społeczna, dbałość o ekologię i dofinansowanie badań naukowych

– to niektóre postulaty Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta Polski.


Poniżej tezy „Inwestycji Biedronia”

Robert Biedroń to doskonały kandydat na prezydenta. Długi marsz do urn wyborczych spowodował wiele nieporozumień. – przekonywał szef wojewódzkiego sztabu wyborczego Władysław Mańkut z SLD.

Chcemy państwa spokojnego, demokratycznego i nowoczesnego. Takiego, które nie dzieli obywateli ze względu na płeć, pochodzenie, orientację seksualną i wiarę. Ważna jest też dbałość o zmiany klimatyczne – mówi z kolei Damian Ochramowicz z Młodych Razem i partii Razem.

To najwyższy czas, żeby dofinansować edukację młodych ludzi. Stawiamy na płatne staże studentów i innowacje – dodaje mówi posłanka Lewicy, Monika Falej.:00 / 00
Młodym ludziom brakuje m.in. mieszkań. Wyjeżdżają, bo samodzielny start w naszym kraju jest bardzo kosztowny. Ceny mieszkań w dużych miastach przekraczają pół miliona złotych. Nie stać na to ludzi, którzy często pracują na umowach śmieciowych – podkreśla Łukasz Michnik ze sztabu Roberta Biedronia.

Naszą propozycją są tanie mieszkania na wynajem. Ma ich powstać ponad milion, a koszt inwestycji to około 120 miliardów złotych – mówi poseł Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD

Wiecedj na stronie www:Informacje i zdjęcia