Wielu czlonków SEiRP w Olsztynie uczestniczylo w kampanijnym spotkaniu z kadnydatem na prezydenta RP, aktualnym prezeydentem Warszawy, Rafałaem Trzaskowskiim. Poniższa informacja, opis spotkania, została przedrukowana z portalu olsztyn24.pl. Na ich stronie www jest także olbrzymia galeria zdjęć z tego wydarzenia wyborczego. Zdjęcie nagłówkowe i umieszczone w galerii są własnego autorstwa.

 

Rafał Trzaskowski - najgroźniejszy konkurent urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy w zaplanowanych na następną niedzielę wyborach prezydenta naszego kraju, spotkał się w sobotę (20.06) przed południem z mieszkańcami Olsztyna. Na otwarte spotkanie na Starym Mieście przyszły tłumy. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do posady w Pałacu Prezydenckim przyjęty został w stolicy Warmii i Mazur entuzjastycznie.

- Gorąco i serdecznie witamy w naszym pięknym mieście Olsztynie, mieście zielonym, mieście tolerancyjnym, mieście wielokulturowym - powiedział do gościa Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Tutaj pokazujemy na co dzień, że jako wspólnota samorządowa potrafimy ze sobą rozmawiać, wspólnie pracować, wytyczać cele i wspaniale je realizować. Nie kto inny, a samorządowiec Rafał Trzaskowski doskonale rozumie nasze problemy, problemy zwykłych mieszkańców miast, gmin i miasteczek. Jestem przekonany, że jako prezydent Polski na pewno stanie na wysokości zadania, na pewno będzie nas wspierał. Rafale! Prowadź nas do sukcesu! - zakończył powitanie prezydent Olsztyna.

- Bardzo się cieszę, że jestem tutaj z państwem, w Olsztynie - powiedział Rafał Trzaskowski. - Bardzo się cieszę, że mamy szansę się spotkać, żeby porozmawiać o Polsce, ale również o edukacji. Tutaj, w Olsztynie buduje się wspólnotę od dziesiątek lat. Bardzo różni ludzie przyjechali tutaj budować na nowo Polskę, budować wspólnotę i nie pozwalać się dzielić. Dzisiejsza władza przez cały czas próbuje nas podzielić. I właśnie na to, w każdym mieście i miasteczku, mówimy gromkie: mamy dość!

W półgodzinne wystąpienie Rafała Trzaskowskiego często wplatany był ten okrzyk. Uczestnicy spotkania często też skandowali imię kandydata do najważniejszego stanowiska w Polsce.
Przebieg spotkania, a w szczególności wystąpienie gościa, można prześledzić w naszej wideo i relacji z wydarzenia.
Po wystąpieniu Rafał Trzaskowski został otoczony wianuszkiem zwolenników, z których większość chciała zrobić sobie z nim zdjęcie. Po kilkunastu minutach pozowania do zdjęć, kandydat został odprowadzony przez tłum do busa, którym odjechał do Biskupca. Na mapie dzisiejszej trasy Rafała Trzaskowskiego po Warmii i Mazurach znalazły się jeszcze Mikołajki i Ełk.