Robert Biedroń przypomniał, że jest emocjonalnie związany z Olsztynem, bo tu studiował. - Olsztyn dał mi szansę, by być tam, gdzie obecnie jestem - mówi. - Olsztyn jest znany w całej Polsce jako miasto otwarte i tolerancyjne. Mieszkańcy takich miast zasługują na więcej, tak by nie musieli z nich wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy i dachu nad głową. Dlatego proponuję swój program "Start dla młodych".

 

Kandydat na prezydenta Robert Biedroń przedstawił na Rynku Staromiejskim w Olsztynie, w półgodzinnym wystąpieniu swój program. Spotkał się oko w oko z mieszkańcami Stolicy Warmii i Mazur, a na koniec zasiadł przy „okrągłym stole” ustawionym na estradzie, by odpowiadać na pytania mieszkańców i dziennikarzy.

Jego główne założenia programowe, to

  • Wybudowanie miliona mieszkań z niskimi czynszami.
  • Po erze budowania kościołów i świątyń, czas na erę budowy żłobków i przedszkoli.
  • Deklaracja opodatkowania Kościoła, likwidację funduszu kościelnego, wycofanie lekcji religii ze szkół.
  • Każdy uczeń rozpoczynający naukę, jako element edukacji powinien otrzymać tablet. wyposażony w zestaw podręczników i bezprzewodowy internet.

W spotkaniu uczestniczyła dosyć liczna grupa emerytów mundurowych zapewne oczekując odniesienia się Kandydata do podpisanego przez Lewicę ,blisko pół roku temu, „Paktu dla mundurowych”. Nie było takiego odniesienie, ale też nikt o ten dokument się nie dopytywał. Na stronie SLD https://sld.org.pl/ nie można odnaleźć jego treści. Z zawartym w nim „Zobowiązaniam” można się zapoznać na stronie Zarządu Głównego https://www.seirp.pl/2_10_2019_-pakt-dla-mundurowych.
Ale przypomnijmy je:

"Zobowiązujemy się do cofnięcia 'ustawy represyjnej', do przywrócenia emerytom mundurowym ich praw nabytych, do ukarania winnych uchwalenia tej ustawy, czyli skierowania wniosku do Trybunału Stanu. Zobowiązujemy się też do powstrzymania prób odebrania emerytur żołnierzom Wojska Polskiego, bo wiemy, że taka ustawa leży w zamrażarce sejmowej"

Więcej zdjęć niż w galerii można obejrzeć klikając na poniższy link. https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/51,48726,26059787.html?i=0